#WeRemember w ramach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Holokauście, który odbędzie się 27.01.2019 r. W kolejna rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. Zrób zdjęcie i udostępnij w świat w mediach społecznościowych.

W środę 26.01 w ZS nr 2 można było wykonać zdjęcie w ramach kampanii #WeRemember. Uczniowie z Generation Europe zaprosili wszystkich chętnych uczniów oraz nauczycieli na przerwach o godzinie 11.20 oraz 12.15 do wykonania zdjęcia w specjalnie przygotowanym miejscu tj. parawanie.

Kampania #WeRemember stara się wykorzystać moc mediów społecznościowych w celu rozpowszechniania wiedzy i świadomości na temat Holokaustu, przekazując lekcję młodszym pokoleniom, po to by zapobiec przyszłym ludobójstwom i zbrodniom.

Ludzie i organizacje z całego świata biorą udział w kampanii udostępniając swoje zdjęcia z hashtagiem #WeRemember w mediach społecznościowych. Wszystkie zdjęcia są następnie wyświetlane przez 72 godziny na terenie obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, oraz transmitowane na żywo przez serwis Facebook LIVE, YouTube i Twitter. Każdy uczestnik pomaga w globalnej walce z antysemityzmem, rasizmem, ksenofobią i nienawiścią.

TY TEŻ MOŻESZ JE ZROBIĆ I INDYWIDUALNIE UMIEŚCIĆ np na Facebook’u

Fotografie: Zuzanna Grabowska 2a