VIII EDYCJA POWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO: ”Matematyka codziennie”- już za nami. Znamy wyniki…

24.03.2017 r. w Zespole Szkół nr 2 w Mrągowie odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Mrągowskiego. Wzięło w nim udział 13 trzyosobowych reprezentacji szkół naszego powiatu: I Liceum Ogólnokształcące – 5 zespołów; Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Mikołajkach – 1 zespół; Zespół Szkół Zawodowych – 2 zespoły oraz 5 zespołów z Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie.

Celem konkursu było upowszechnianie matematyki wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, wskazanie jej zastosowania w życiu codziennym oraz integracja uczniów i nauczycieli.

Uczniowie, w zespołach, rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności, ukazujące zastosowanie matematyki w różnych dziedzinach życia codziennego .Zadania przygotowała oraz prace konkursowe oceniła komisja konkursowa w składzie: Małgorzata Cienka – nauczyciel matematyki, Małgorzata Rogińska – nauczyciel matematyki.

O wynikach konkursu uczestnicy zostali poinformowani podczas spotkania podsumowującego konkurs w dn. 10.04.17r. Nagrody i dyplomy wręczyły uczestnikom konkursu: p. Magdalena Lewkowicz – Wicestarosta Powiatu Mrągowskiego oraz zastępca dyrektora w Zespole Szkół nr 2 p. Katarzyna Sendal .

Zwycięzcy konkursu:

I miejsce – kl. II a I LO Mrągowo: Dawid Juszkiewicz, Oskar Fąk, Paulina Radomska

II miejsce – kl. II b I LO Mrągowo: Mateusz Kowalczyk, Mateusz Majewski, Adrian Kurpiewski

III miejsce – kl. II a I LO Mrągowo: Lena Borys, Patryk Prusinowski, Rafał Baczewski

oraz kl. IIe  ZS nr 2 Mrągowo: Wiktoria Łukasik, Magdalena Ogłodzińska, Daniel Szykowski

IV miejsce – kl. II c  I LO  Mrągowo: Julia Halemba, Wiktoria Malinowska, Paulina Sieczka

oraz kl. II d ZS2 Mrągowo: Przemysław Charkot, Grzegorz Puławski, Emilia Szara

V miejsce – kl. II TI: Oskar Brzozowski, Hubert Sasin, Przemysław Szołno

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a najlepsi nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

Sponsorzy konkursu:

1. Starostwo Powiatowe w Mrągowie
  2. „Autokasacja-Majewscy”
  3. Traper- sklep papierniczy
  4. Gabinet Kosmetyczny- Agnieszka Majewska
  5. „Małgosia cafe”
  6. Generali – ubezpieczenia
  7. KRYSIAK UBEZPIECZENIA
  8. Sklep spożywczy DAN-JAR

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Organizatorzy konkursu: nauczyciele matematyki w ZS2 w Mrągowie.

matem120417