Dn. 2.03.2016 r. odbył się w Zespole Szkół nr 2 w Mrągowie VII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Mrągowskiego. Do konkursu zgłosiły się reprezentacje trzech szkół naszego powiatu: I Liceum Ogólnokształcące w Mrągowie – 3 zespoły, Zespół Szkół Zawodowych – 5 zespołów, Zespół Szkół nr 2 – 4 zespoły (łącznie – 36. uczniów).

Uczestnicy konkursu w trzyosobowych zespołach rozwiązywali zadania dotyczące zastosowania matematyki w życiu codziennym. Prace konkursowe oceniła komisja konkursowa w składzie : Renata Nowotnik – nauczyciel matematyki, Małgorzata Rogińska – nauczyciel matematyki, Małgorzata Cienka – nauczyciel matematyki.

O wynikach konkursu uczestnicy zostali poinformowani podczas spotkania podsumowującego konkurs w dn. 16.03.16r. Nagrody i dyplomy wręczyli uczestnikom konkursu: kierownik szkolenia praktycznego w Zespole Szkół nr 2 p. Danuta Grabarek oraz naczelnik Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym w Mrągowie p. Marek Szmigiel.

Zwycięzcy konkursu:

I miejsce – kl. II a I LO Mrągowo: Klaudia Filipiak, Gaja Parda, Mariusz Ruczyński

II miejsce – kl. II d I LO Mrągowo: Patrycja Hrynkiewicz, Wojciech Mordasewicz, Maciej Szyszuk

III miejsce – kl. II d ZS nr 2 Mrągowo: Dominika Olbryś, Magdalena Olszewska, Gabriela Pryślak

IV miejsce – kl. II TI ZSZ Mrągowo: Jakub Szatybełko, Bartosz Wydra, Dawid Bognacki

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy ufundowane przez firmę „Szapiel”, a najlepsi z nich nagrody rzeczowe ufundowane przez Firmę AdamS H. Pędzich, Starostwo Powiatowe w Mrągowie, Radę Rodziców Zespołu Szkół nr 2. Firma Mlekpol Mrągowo ufundowała poczęstunek dla uczestników konkursu w postaci napojów mlecznych.

Dzięki hojności sponsorów możliwe było uhonorowanie najlepszych bardzo atrakcyjnymi nagrodami.

Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu, bliskiej znajomości z Królową Nauk.

Do zobaczenia za rok.

Organizator konkursu