Coroczny ranking szkół ponadgimnazjalnych miesięcznika „Perspektywy” został już rozstrzygnięty. W zestawieniu opublikowanym we wtorek, 10 stycznia znalazło się tylko jedno mrągowskie technikum.

Miesięcznik „Perspektywy” opublikował ranking szkół ponadgimnazjalnych. Technikum nr 1 w ZS nr 2 im. Władysława Jagiełły zajęło szóste miejsce w województwie i 255 w Polsce, tym samym otrzymując tytuł Brązowej Szkoły 2017. Rankingowy wynik mrągowskiego technikum to 49,98. Pozostałe technika z powiatu mrągowskiego nie znalazły się w publikowanej przez miesięcznik pierwszych trzystu sklasyfikowanych techników.

Miesięcznik Perspektywy opublikował także ranking liceów obejmujący 500 najlepszych liceów w Polsce. W tym zestawieniu nie znalazło się miejsce dla żadnego z liceów z terenu powiatu mrągowskiego.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów – sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, oraz wyniki egzaminu zawodowego. W przypadku liceów kryterium było podobne. Oceniane były trzy kryteria – sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Ranking Techników 2017

Źródło: http://mragowo24.info/