logo_sowa_05112016_male

Na początku marca br. w naszej szkole po raz pierwszy realizowana była akcja edukacyjna  pn. Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość. Organizatorem akcji jest Ministerstwo Rozwoju.
W wyjątkowej lekcji w której materiałami dydaktycznymi był film instruktażowy i komiks wzięli udział uczniowie klasy 2D (technik ekonomista) w ramach przedmiotu podstawy przedsiębiorczości. Uczniowie zapoznali się z tematyką przedsiębiorczości w kontekście wykorzystania Funduszy Europejskich przeznaczonych dla młodych ludzi, oraz z możliwościami wsparcia rozwoju innowacyjnego biznesu w szczególności platformy startowe dla nowych pomysłów, współfinansowane z Programu Polska Wschodnia obejmującego pięć województw: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie. Uczniowie zapoznani zostali z dobrymi przykładami przedsiębiorczości młodych ludzi.

Lekcja kończyła się zadaniem konkursowym, które polegało na ułożeniu chronologicznie ścieżki udziału w programie „Platformy startowe dla nowych pomysłów”. Najszybciej i najlepiej z zadaniem poradzili sobie: Klaudia Krajza, Michał Wasilewski, Grzegorz Puławski. Uczniowie otrzymali drobne upominki.

Jolanta Miklaszewicz-Nestoruk