Uczniowie klasy 1d i 3d kształcący się w zawodzie technik ekonomista wzięli udział pod opieką nauczycielek przedmiotów ekonomicznych pań Iwony Dołżyckiej i Jolanty Miklaszewicz-Nestoruk w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce pod hasłem „Dzień Księgowego”.

Celem konkursu jest zapoznanie młodego pokolenia z działalnością Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, pobudzanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży rachunkowością, podnoszenie prestiżu księgowego, propagowanie zasad etyki zawodowej.

Buchalter, kontysta, rachmistrz to tylko niektóre synonimy słowa księgowy w kontekście zawodowym. Słowo księgowy w różnych językach świata, kodeks etyki księgowego, wizerunek księgowego te i inne ciekawostki przygotowali uczniowie na wystawę, która odbyła się w auli szkolnej.

Z ogromnym zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy uczniowie prezentowali prace przed swoimi kolegami oraz Panią Dyrektor Agnieszką Pytel i Panią Kierownik Szkolenia Praktycznego Danutą Grabarek.

Owocem wystawy będzie prezentacja multimedialna, która zostanie przesłana do Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Olsztynie jako praca konkursowa uczniów kształcących się w zawodzie technik ekonomista. Trzymamy kciuki za naszych kreatywnych uczniów.

Co się działo podczas wystawy zobaczcie sami! :)

I. Dołżycka
J. Miklaszewicz-Nestoruk