prus_lalka

miejsce I – Kamil Gromadzki kl. IV E (97%)

miejsce II – Paulina Galanek kl. IV G (75%)

miejsce III – Karolina Szlachtun kl. IV B (70%)

Aleksandra Szawro kl. IV B (70%)

W konkursie na znajomość „Lalki”, który odbył się w  naszej szkole 21 października, wzięło udział 34. uczniów z klas maturalnych (w zmaganiach nie uczestniczyła jedynie IV c).

Test konkursowy składał się z 36 pytań, z których większość dotyczyła bardzo szczegółowych treści z tego obszernego przecież dzieła. Tym większe uznanie powinien wzbudzić wynik zwycięzcy, który odpowiedział bezbłędnie na 35 pytań. Gratulacje należą się również pozostałym wyróżnionym oraz wszystkim, którzy zmierzyli się z zadaniami.

Duże zainteresowanie konkursem świadczy o tym, że powieść Prusa nie dla wszystkich jest szkolnym koszmarem i nudną ramotą ale tekstem wciąż żywym i intrygującym, który zachęca do nowych odczytań i zgłębiania jego tajemnic.

Wszystkich pragnących poznać szczegółowe wyniki i poprawne odpowiedzi zapraszam do biblioteki szkolnej.

Monika Labusch-Kaliszewska