Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów ZS nr 2 w Mrągowie do wzięcia udziału w konkursie literacko-plastycznym „Być jak Irena Sendlerowa” Rok 2018 został ogłoszony rokiem Ireny Sendlerowej. Mamy nadzieję, że konkurs przybliży młodym ludziom postać Ireny Sendlerowej, a jej działalność stanie się wzorem godnym naśladowania dla młodego pokolenia.

Pragniemy przyczyniać się do rozpowszechnienia wiedzy o tej wspaniałej i odważnej kobiecie oraz kierowanej przez nią sieci pomocy złożonej z setek ludzi dobrej woli, którzy z narażeniem życia decydowali się pomagać prześladowanym i przeznaczonym przez Niemców do eksterminacji żydowskim dzieciom.

Prace literackie mogą to być: wiersz, rozprawka, esej

Prace mogą być wykonane w następujących technikach plastycznych:

• malarstwo,
  • rysunek,
  • kolaż,
  • grafika warsztatowa,
  • grafika komputerowa,
  • fotografia (analogowa i cyfrowa),
  • fotomontaż (analogowy i cyfrowy),
  • techniki mieszane.

Więcej szczegółów w załączonym regulaminie konkursu.

Prace należy składać u pani M. Lewkowicz (sala nr 7) do 14 grudnia 2018r. Rozstrzygnięcie odbędzie się 19 grudnia 2018r.

REGULAMIN KONKURSU „Być jak I. Sendlerowa”