Jest odpowiedź w sprawie kwalifikacji na eliminacje okręgowe 44.Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. 15.11.2019r na posiedzeniu kwalifikacyjnym Komitet Okręgowy Olimpiady w Olsztynie podjął decyzję, którzy uczniowie z poszczególnych szkół wezmą udział w zawodach II stopnia OWIUR.

w bloku: Technologia żywności:

Sandra Gajo   z klasy 3c
Katarzyna Dajnowska z klasy 3c
Maja Reus z klasy 2c

w bloku: Gastronomia:

Aleksandra Żubrowska z klasy 3c
 Natalia Podsiad z klasy 3c

Od eliminacji szkolnych minął miesiąc czasu, ale odpowiedź Komitetu Okręgowego z całą pewnością ucieszyła uczestniczki olimpiady. Eliminacje okręgowe odbędą się 17 kwietnia 2020r na terenie Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego.

Uczestnicy eliminacji okręgowych, którzy uzyskają najwyższe wyniki pojadą w czerwcu na eliminacje centralne, które w tym roku szkolnym odbędą się w Bydgoszczy. Warto powalczyć o dobry wynik, ponieważ zostanie laureatem, bądź finalistą etapu centralnego wiąże się z wieloma przywilejami np.: z uzyskaniem oceny celującej z przedmiotu wiodącego na koniec roku,  ze zwolnieniem z części pisemnej egzaminów zawodowych we wszystkich kwalifikacjach w danym zawodzie (dla technika żywienia i usług gastronomicznych są to: kwalifikacje T.06 i T.15), co jest równoznaczne z uzyskaniem  100% wyniku z danej kwalifikacji na dyplomie. Uczestnicy etapu centralnego uzyskują też prawo wstępu na wiele kierunków studiów bez postępowania kwalifikacyjnego oraz  otrzymują  cenne nagrody.

Głównym sponsorem OWIUR jest: Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Rolnictwa, a patronem medialnym: Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu.

Patronem etapu okręgowego OWIUR w Olsztynie jest  Wojewoda Warmińsko-Mazurski oraz Marszałek Województwa Warmińsko–Mazurskiego.

Tegorocznym uczestniczkom zawodów II stopnia OWIUR  życzymy pozytywnych motywacji w czasie przygotowań oraz  wysokich osiągnięć w rywalizacji okręgowej.

Opiekun uczniów
Joanna Mazurowska