Reprezentant ZS nr 2 awansował do finałowych zmagań II Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, której organizatorem jest Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego. Karol Dejlidko będzie reprezentował Mrągowo w zmaganiach finałowych 6 kwietnia 2018 roku w siedzibie Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie.

9 marca 2018 roku w 13 miastach w całej Polsce odbył się II etap II edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej. Do walki o finał stanęli najlepsi młodzi logistycy wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Na uczestników II etapu czekało 25 pytań testowych wielokrotnego wyboru z zakresu m.in. z transportu ponadgabarytowego, formuł handlowych INCOTERMS 2010, przepisów prawa dotyczących przewozu ładunków niebezpiecznych i szybko psujących się oraz zadania obliczeniowe, na co uczniowie mieli 50 minut.

Bardzo się cieszę, że Karol awansował do wielkiego finału. To pierwszy start naszych uczniów w II OOSL oraz pierwszy reprezentant naszej szkoły w ostatnim, najważniejszym etapie tej olimpiady. Sukces jest o tyle większy, że potwierdza ogromną wiedzę Karol, zeszłorocznego finalisty IX OOL z Poznania. Osiągane wyniki pokazują, jak dobrze przygotowywani są uczniowie już na początku swojej przygody z logistyką – mówi Katarzyna Krawczyk nauczyciel przedmiotów logistycznych z Zespołu Szkół nr 2. – Muszę powiedzieć, że poziom olimpiady jest bardzo wysoki, obejmuje swoim zakresem tylko zagadnienia transportowo-spedycyjne, ale cieszę się bardzo, że Karol jest tak zmotywowany i ambitny, że żadna przeszkoda nie stanie mu na drodze, poradzi sobie z nią logistycznie. Już jest wygranym!

Karol Dejlidko, tegoroczny maturzysta Zespółu Szkół nr 2 w Mrągowie awansował do wielkiego finału. O atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe powalczy 6 kwietnia 2018 roku na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie. Zwycięzcę poznamy tego samego dnia, kiedy zostaną ogłoszone wyniki III finałowego etapu.

Jestem bardzo szczęśliwy, że doczekałem się zaszczytnego miana pierwszego finalisty II OOSL z ZS nr 2. Warto było tak ciężko pracować i wytrwale dążyć do celu, aby w ciągu roku zostać podwójnym finalistą dwóch różnych olimpiad logistycznych. Dzięki ciężkiej i mozolnej pracy nauczycieli przedmiotów logistycznych osiągnąłem tak dużo. Nigdy się nie poddałem, choć nie raz miałem dość. Teraz czuję się młodym logistykiem perfekcyjnie realizującym hasło: Logistyka moja pasja!!!!!- mówi Karol Dejlidko.

Katarzyna Krawczyk

Wielkie BRAWA Karolu.