Karol Dejlidko, uczeń klasy IV, kształcący się w zawodzie: technik logistyk w Zespole Szkół nr 2 w Mrągowie będzie po raz trzeci reprezentować nasze miasto w X Jubileuszowej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Karol Dejlido regularnie udowodnia, że logistyka nie jest taka trudna, jak się wydaje, a zeszłoroczne 18. miejsce w finale to na pewno nie było jego ostanie słowo zgodnie z hasłem: Logistyka moja pasja!

Etap szkolny odbył się 4 października i był bardzo poważnym wstępem do dalszych starań o tytuł najlepszego młodego logistyka w kraju. Do drugiego etapu awansowało 534 uczniów, którzy wykazali się najobszerniejszą wiedzą z zakresu transportu, spedycji i logistyki. Udział w II turze zmagań olimpijskich gwarantowało zdobycie minimum 22 punktów z 50 możliwych. Przed Karolem zmagania okręgowe, czy uda mu się awansować do rundy finałowej i poprawić zeszłoroczne, wysokie 18 miejsce? Wyniki już 15 grudnia 2017.

Okręgowy etap X Jubileuszowej Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej odbędzie się 1 grudnia 2017. Osoby z najlepszymi wynikami zmierzą się w wielkim finale, który zaplanowano na 2 marca 2017 roku. Jest o co walczyć- na najlepszych młodych logistyków czekają bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki, zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, atrakcyjne staże w przedsiębiorstwach będących liderami w branży oraz wartościowe nagrody rzeczowe.

Katarzyna Krawczyk