1-IMG_1817

8 czerwca wzięliśmy udział w akcji Jak nie czytam, jak czytam.

Aby pokazać, że czytamy spotkaliśmy się w auli szkolnej, uczniowie w większości przynieśli swoje książki, niektórzy wypożyczyli je tuż przed akcją, a zapominalscy otrzymali przygotowane wcześniej książki już na miejscu, czyli w auli. Jesteśmy po realizacji III Priorytetu NPRCz, zatem jest w czym wybierać.

Podczas akcji czytania kilka osób przeczytało fragment swojej ulubionej lub ostatnio czytanej książki.

W tygodniu poprzedzającym realizację akcji udało się sfotografować niektórych czytających uczniów, zatem powstał cykl zdjęć pt. „Przyłapani…” oczywiście na czytaniu 😉 Fotografowała Zuzia Grabowska z 1 A.

ZOBACZ: Przyłapani na czytaniu…

Rezultaty wspólnego czytania można było zauważyć od razu. Uczniowie przyszli do biblioteki po książki zauważone podczas akcji czytania u kolegów w auli. Niektórych zainteresowała otrzymana, przypadkowa książka, zaś inni już wybrali książki, które wezmą na wakacje.

Organizujemy, będziemy organizować akcje czytelnicze ponieważ zauważalnie wzrasta zainteresowanie uczniów książką, czego wszyscy sobie życzymy :)

Nieprawdaż?
Wioleta Olencka

Poniżej link do sprawozdania wysłanego do organizatora