Jest nam niezmiernie miło poinformować społeczność szkolną, iż w dniu 09 stycznia 2015 r. dwie uczennice klasy 3b, Aleksandra SzawroKarolina Szlachtun reprezentowały naszą szkołę w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Turystyce w Olsztynie.
Olimpiada organizowana jest przez Instytut Geografii Miast i Turyzmu Uniwersytetu w Łodzi. Uczennice świetnie poradziły sobie z testem 40. pytań turystyczno-geograficznych oraz z zadaniem praktycznym w bardzo krótkim czasie, gdyż nie mógł on przekroczyć 150. minut.
Po ogłoszeniu wyników 3 lutego 2015 r. okazało się ,że Karolina Szlachtun nie dość, że przeszła do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Turystyce, to jeszcze zajęła zaszczytne 6. miejsce z 3. lokatą punktową w Polsce.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za etap centralny, który odbędzie się już 8-11.04.2015 w Łodzi.

Powodzenia :)

Marta Mikłasz
opiekun

Więcej informacji na www.turyzm.edu.pl w zakładce Olimpiada