17 listopada 2017 r. rozpoczęła się rywalizacja o indeks Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego w ramach drugiej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego. Uczniowie mają szansę także na atrakcyjne nagrody, a sponsorem nagrody głównej w wysokości 5 000 zł jest Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Uczniowie rozwiązywali zadania przygotowane przez naukowców z Wydziału Ekonomicznego, specjalistów z zakresu transportu, spedycji i logistyki. Zawody składają się z trzech etapów – szkolnego (17 listopada 2017 r.), okręgowego (9 marca 2018 r.) i centralnego, który zostanie przeprowadzony na Wydziale Ekonomicznym UG 6 kwietnia 2018 r.

W etapie szkolnym Olimpiady wzięło udział 21. uczniów z klas logistycznych. Stopień trudności arkusza z I etapu Olimpiady przysporzył uczniom kilka trudności i podniósł wysoko poprzeczkę wszystkim uczestnikom mierzącym wyżej. Wśród pytań olimpijskich królowały przepisy prawa z zakresu transportu i spedycji, formuły handlowe INCOTERMS 2010, dokumenty transportowe oraz wskaźniki wykorzystywane do benchmarkingu. Na pewno nie będzie łatwo awansować do kolejnego etapu, który odbędzie się 9 marca 2018 roku. Wszystko wyjaśni się do 30 listopada, kiedy zostaną ogłoszone listy uczniów zakwalifikowanych do etapu okręgowego.

W oczekiwaniu na wyniki naszych olimpijczyków trzymamy kciuki i pracujemy dalej, aby kolejny etap nie mógł nas już niczym zaskoczyć.

23667182_658734621181218_2098641506_n