LOGISTYCZNE_ZAJ_UNIJNE1

Ponad pół tysiąca uczniów z całej Polski 5 grudnia 2014 roku zmierzyło się w II etapie VII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej z testem wielokrotnego wyboru. Zespół Szkół nr 2 reprezentował Piotr Kozak, uczeń klasy III kształcący się w zawodzie – technik logistyk. Punktualnie o godzinie 11.00 w Zespole Szkół Morskich w Gdańsku, 34. młodych logistyków rozpoczęło walkę o udział w finale olimpiady. Do II etapu zakwalifikowano 515. uczniów. Na finalistów czeka pięćdziesiąt miejsc w wielkim finale.

Stopień trudności w drugim etapie olimpiady został podniesiony. Olimpijczycy rozwiązywali test wielokrotnego wyboru składający się z 25. pytań. Olimpijczycy obliczali zapas zabezpieczający, określali rotację zapasów czy prognozowali popyt. Mieli 75 minut, aby znaleźć prawidłowe odpowiedzi i utorować sobie drogę do wielkiego finału. Tematem przewodnim VII OOL była gospodarka zapasami.

Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół średnich i policealnych uczących się zawodów: technik spedytor i technik logistyk. Zakres tematyczny olimpiady obejmuje całość materiału, jaki uczeń technikum powinien przyswoić podczas kilku lat nauki. Przedsięwzięcie jest częścią programu „WSL dla szkół średnich”, w ramach którego poznańska uczelnia współpracuje z większością techników logistycznych i techników spedycyjnych w Polsce. Gościem specjalnym i delegatem WSL na zawody okręgowe był doc. dr inż. Ireneusz Fechner – kanclerz uczelni.

W tegorocznej edycji olimpiady wzięło udział 7429. uczniów z 285. szkół. Po październikowych szkolnych eliminacjach, w drugim etapie znalazło się 515. uczestników. Pod koniec grudnia znany będzie finałowy skład – około 50. najzdolniejszych młodych logistyków w Polsce.

Trzymamy kciuki za Piotra

Katarzyna Krawczyk