1 grudnia 2017 odbył się po raz pierwszy w Zespole Szkół nr 2 etap szkolny Olimpiady Statystycznej organizowanej przez Główny Urząd Statystyczny we współpracy z Polskim Towarzystwem Statystycznym.

Celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych. Spośród uczestników w ramach trójstopniowej rywalizacji zostanie wyłonione grono 30 finalistów.

Do zawodów I stopnia przystąpiło 14 uczniów z naszej szkoły, których zadaniem było rozwiązanie w trybie on-line testu złożonego z pytań i zadań o różnym stopniu trudności przygotowanego przez Komitet Programowy.

W wyniku rywalizacji najwyższe wyniki osiągnęli uczniowie:

1. Adam Hura 1d
  2. Dominika Olbryś 4d
  3. Konrad Iwanowski 1e,

którzy będą reprezentowali Zespół Szkół nr2 w II etapie olimpiady, który odbędzie się już 9 stycznia w Olsztynie.

Wielkie gratulacje należą się Adamowi, ponieważ zajął on 13 miejsce na 124 uczestników w okręgu olsztyńskim, a 374 na 2545 uczniów w Polsce.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a za zwycięzców I etapu trzymamy kciuki!!!

Organizatorzy szkolnego etapu Olimpiady Statystycznej: Iwona Dołżycka, Małgorzata Rogińska, Mariusz Lasota