20131018_102711

W ramach programu edukacji prawnej zwiększającej świadomość prawną obywateli uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pewnej niecodziennej lekcji. W dniu 18.10.2013 roku uczniowie klas technikum ekonomicznego 2d,3d i 4d brali udział w spotkaniu z wykładowcą prawa konstytucyjnego Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie panem Stanisławem Bułajewskim. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z zakresem prawa konstytucyjnego, systemem wyborczym w Polsce i wieloma innymi pojęciami prawnymi. Uczniowie mieli możliwość przypomnienia sobie znanych z lekcji pojęć tj. zdolność prawna ,zdolność do czynności prawnych czy  wykładnia prawa. Wykładowca UWM w praktyczny sposób przedstawił nie tylko zagadnienia prawne ,ale też mobilizował uczniów do podnoszenia kwalifikacji na studiach wyższych.

Bardzo dziękujemy za spotkanie

Iwona Dołżycka i uczniowie klas TE