Za nami etap wojewódzki Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, który odbył się w miniony piątek w Centrum Konferencyjnym UWM w Olsztynie.

Wzięło w niej udział 20 zespołów z różnych szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa warmińsko-mazurskiego. Uczennice klasy 2D, kształcące się w zawodzie technik ekonomista Olga Piszczatowska, Julia Romaniuk i Magdalena Sieczka reprezentowały naszą szkołę w etapie wojewódzkim olimpiady, realizowanej w ramach projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”.

Pani Kierownik Katedry Polityki Społecznej i Ubezpieczeń Wydziału Nauk Ekonomicznych dr hab. Anna Organiściak-Krzykowska, prof. UWM pogratulowała wszystkim uczestnikom zakwalifikowania się do etapu wojewódzkiego olimpiady, nazywając ich elitą intelektualną oraz tymi, których poziom wiedzy na temat ubezpieczeń społecznych jest wyższy od wiedzy przeciętnego obywatela.

Słowa z ust Pani Kierownik są bodźcem do realizacji z dotychczasową starannością projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS” wśród chętnych uczniów naszej szkoły.

J. Miklaszewicz-Nestoruk