15 listopada w naszej szkole obchodziliśmy bardzo ważny dzień – Dzień Tolerancji, Życzliwości i Pozdrowień. Klasa 3d była odpowiedzialna za organizację tak ważnego w kontaktach międzyludzkich dnia. Postanowiliśmy przeprowadzić go w następujący sposób:

Po pierwsze:

Ogłosiliśmy konkurs na najciekawszy plakat na temat tolerancji. Zwycięzcami została klas 3e, która w nagrodę za tolerancyjne serce otrzymała słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców.

Po drugie:

Przygotowaliśmy apel dla uczniów i zaproszonych gości o tolerancji. Apel składał się z prezentacji treści na temat ważności poszanowania inności wśród ludzi i niezamykania się na krzywdę szczególnie małych i bezbronnych dzieci, tych co mają inny kolor skóry czy po prostu myślą inaczej. Treści przeplatały się wzruszającymi filmikami i piękną muzyką. Apel rozpoczynaliśmy piosenką „Tolerancja” Stanisława Sojki, a zakończyliśmy piosenką Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”. Podczas apelu wielu z nas ocierało łzy wzruszenia co bardzo nas ucieszyło. Widać, że wzrusza nas krzywda, słabość innych i nie są oni nam obojętni.

Po trzecie:

Przygotowaliśmy wystawę z plakatów przygotowanych przez naszych kolegów i koleżanki. Wystawę można obejrzeć na holu parteru naszej szkoły.

Dziękujemy za wspólne emocje podczas apelu, piękne plakaty i zachęcamy do tolerancji i życzliwości każdego dnia.

Uczniowie klasy 3d z wychowawczynią