Mistrzostwa Rejonu V Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej Dziewcząt odbyły się 29 – 11 – 2017 r w Zespole Szkół nr 2 w Szczytnie. Do turnieju przystąpiły cztery drużyny: II Liceum Ogólnokształcące Pisz, Zespół Szkół nr 2 w Mrągowie, Zespół Szkół nr 2 w Szczytnie, Zespół Szkół nr 3 w Szczytnie. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”. W pierwszym meczu nasze dziewczyny pewnie wygrały z drużyną II Liceum Ogólnokształcącego w Piszu  2:0 (25-17 i 25-12). Drugi mecz dziewczęta grały z Zespołem Szkół nr 2 w Szczytnie, który nie wzbudził większych emocji, ogromna przewaga i dominacja na parkiecie. Wygrana 2:0 (25-7 i 25-22). Kolejne spotkanie rozgrywane przeciwko ekipie z ZS nr 3 w Szczytnie, rozstrzygnęło się dopiero w trzecim, decydującym secie, w którym silniejsze okazały się miejscowe. Ale to nie przeszkodziło naszym siatkarkom zająć w turnieju II miejsca premiowanego awansem do następnego etapu rozgrywek.

Wyniki meczów
ZS nr 2 w Mrągowie – II LO Pisz 2 : 0