Po raz pierwszy w historii Zespołu Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie i Regionalnej Szkoły Turystycznej im. Jana Pawła II w Polanicy Zdroju klasy kształcąc się w zawodzie: technik obsługi turystycznej połączyły swoje animacyjne siły.

Piętnastoosobowa grupa mrągowskich animatorek pod opieką p. Marty Mikłasz i p. Marty Perfikowskiej wyjechała doskonalić swoje umiejętności animacyjne. Cztery dni pełne atrakcji czekały na nasze ANIMATORKI w ramach wymiany partnerskiej ze szkołą w Polanicy Zdroju, są to dwie pierwsze szkoły kształcące w tym zawodzie, które zostały objęte patronatem biura podróży Rainbow o specjalności: animator czasu wolnego.

W ramach wizyty studyjno-szkoleniowej nasze animatorki uczestniczyły w zajęciach: z przewodnikiem sudeckim, odwiedziły Hotel Polanica Resort Spa (miejsce praktyk animatorów czasu wolnego), przeprowadziły symulację usługi przewodnickiej w języku polskim i angielskim, zwiedzały Pragę, prowadziły zajęcia animacyjne dla uczniów szkoły podstawowej, uczestniczyły w turystycznej grze terenowej oraz rozwijały swoje zdolności w aspekcie prowadzonych zajęć sportowych.

Zajęcia ruchowe miały formę zajęć tanecznych w stylu Latino Solo oraz małych form teatralnych, a odbyły się one w teatrze. Nasze animki miały okazję prowadzić również zajęcia plastyczne oraz planować organizację dni tematycznych jak na prawdziwych destynacjach w sezonie turystycznym. Czas upłynął tak szybko i intensywnie, że trzeba było wracać zanim przygoda rozpoczęła się na dobre. Właśnie taka jest praca w turystyce: dynamiczna, intensywna, nieprzewidywalna, satysfakcjonująca i zawsze za szybko się kończy.

Rewizyta uczniów z Polanicy Zdroju na Mazurach już w czerwcu 2018 roku!

Dla uczniów klasy pierwszej kształcącej się w zawodzie: technik obsługi turystycznej wyjazd szkoleniowy Akademii Rainbow do Załęcza Wielkiego zaplanowany jest na luty 2018 roku.

Zapraszamy również wszystkich zainteresowanych na kurs animatora czasu wolnego, który odbędzie się w dniach 18-19 listopada 2017 roku w Zespole Szkół nr 2 w Mrągowie.

Praca na wakacje i pobyt w ciepłych krajach? Sport, zabawa i przygoda życia? Tak! Zostań animatorem czasu wolnego! Zrób pierwszy krok do kariery w turystyce!

Dzięki szkoleniu Animatora Czasu Wolnego prowadzonemu przez trenerów Akademii Rainbow dowiesz się czym jest Animacja, poznasz warsztat, obowiązki oraz zadania Animatora, ale przede wszystkim nauczysz się animować i nigdy już nie będziesz się nudzić!

Nasi uczniowie i absolwenci już od 2 lat pracują jako animatorzy czasu wolnego w sezonie letnim pod patronatem Akademii Raibow m.in. na: Cyprze Północnym, Krecie, Costa Brava, w Albanii i Bułgarii oraz jako animatorzy sieci Hoteli Gołębiewski.

Katarzyna Krawczyk