Kalendarium

Czwartek, 2021-04-15

Imieniny: Adolfiny, Odetty

Kiedy emocje już opadną…

Etap okręgowy V Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej UG już za nami.

W tym roku szkolnym, na tym etapie kończymy nasze zmagania olimpijskie. Dzielnie naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 2E, Szymon Medwid i jest to najlepszy prognostyk i wielka szansa na sukces w przyszłorocznych startach. Do etapu finałowego awansowało tylko 38 najlepszych uczniów z całej Polski.

Olimpijczycy rozwiązywali test wielokrotnego wyboru, składający się z pytań o różnym stopniu trudności. Uczniowie musieli wykazać się tym razem znajomością: aktów prawnych funkcjonujących w transporcie, technologii przeładunkowych w transporcie intermodalnym, wskaźników transportowych, zagadnieniami z zakresu spedycji czy standardami GS1. Zadania miały charakter praktyczny i łączyły wiele elementów w jedną spójną całość. Z roku na rok poziom jest coraz trudniejszy, a i wiedza z zakresu branży TSL coraz większa i nowocześniejsza…. i bardzo obszerna.

ZS nr 2 może się poszczycić 3 finalistami tejże olimpiady, i nie spoczniemy na laurach, tylko pracujemy dalej nad formą olimpijską J Jest o co walczyć!

FINALIŚCI Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej:

Karol Dejlidko 2017/2018

Weronika Święcka 2019/2020

Jakub Ostrowski 2019/2020

Wielkie gratulacje SZYMON!!!

Katarzyna Krawczyk