DSC_1300

Od 2003 r. Helsińska Fundacja Praw Człowieka we współpracy z różnymi partnerami z całej Polski: organizacjami pozarządowymi, ośrodkami akademickimi, placówkami kulturalnymi, teatrami i kinami organizuje Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS – Prawa Człowieka w Filmie. Festiwal odwiedza z roku na rok coraz więcej miast w Polsce i za granicą.

Ideą Festiwalu jest zaprezentowanie szerokiej publiczności tematyki praw człowieka, poprzez wybitne dokumenty filmowe z całego świata, które uświadamiają, że na sytuację w której się znajdujemy ma wpływ każdy…

Jak co roku wieczorem 25 i 26 września w projekcji filmów w CKiT uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie im. Władysława Jagiełły. W 12 edycji wzięło udział 193 uczniów. BRAWO! Mogą oni teraz napisać recenzję z filmu który zapadł im najbardziej w pamięci.

Organizatorem wyjścia była pani Magdalena Lewkowicz. Mieliśmy możliwość obejrzenia filmu „Za kratami nie nosimy burek” o kobietach islamskich które zostały skazane na więzienie za nieposłuszeństwo wobec męża oraz „Strefa bezpieczeństwa: pola śmierci Sri Lanki”, film pokazujący drastyczne świadectwo ludobójstwa we współczesnym świecie i niemoc organizacji ONZ.

Po raz pierwszy na dużym ekranie przed filmami dokumentalnymi odbyła się projekcja filmów z projektów edukacyjnych  przygotowywanych na lekcje wiedzy o społeczeństwie w naszej szkole. Premierę miały filmy Natalii Darowskiej, Klaudii GąsiorKaroliny Szlachtun oraz Alicji ŻebrowskiejPatrycji Ksepki. Gratulacje!

Dziękuję naszej młodzieży za tak liczny udział w festiwalu. Rekord został pobity.

Więcej o Festiwalu na http://watchdocs.pl/objazdowy/

Organizator: Magdalena Lewkowicz